Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин
Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Первомайської дільниці Зміївського УЕГГ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»» для ознайомлення громадськості:
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» Первомайська дільниця Зміївського УЕГГ, ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ», ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» Первомайська дільниця Зміївського УЕГГ повідомляє про наміри отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Ідентифікаційний код – 44907200 (ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»)
45051254 (ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»)
Юридична та поштова адреса: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»:
04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 1.
ХАРКІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»:
61109, Україна, м. Харків, вул. Безлюдівська, 1.
Електронна пошта: [email protected], тел. тел. +380672447498
Метою отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих об’єктів є здійснення господарської діяльності, яка пов'язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, для забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря.
«Первомайська дільниця Зміївського УЕГГ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»» не відноситься до переліку видів діяльності які потребують оцінки впливу на довкілля.
«Первомайська дільниця Зміївського УЕГГ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»», а саме ця дільниця використовується, для опалення приміщень, а також на майданчику проводяться зварювальні роботи і обробка металу верстатами у разі потреби.
На майданчику за адресою: 64107, Харківська область, Лозівський р-н, м. Златопіль, вул. Харківська, 37, знаходяться наступні джерела викидів забруднюючих речовин: котел "АОГВ-100Е", котел "АОГВ-50", котел "КСТ-16", проточний водонагрівач "BOSH WR10-2P23", газова плита "ПГ-4", свердлильний верстат, токарні верстати, заточний верстат, зварювальний апарат, котел "КТН-96".
На джерелах викидів, відбувається викид наступних забруднюючих речовин у кількості: оксид вуглецю – 1,435 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) - 0,370 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна), кремнiю дiоксид аморфний (Аеросил-175)), титану діоксид – 0,006 т/рік;
речовини у вигляді суспендованих твердих частинок менше 10 мкм - 0,023 т/рік; залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,0003 т/рік; манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) - 0,0001 т/рік та парникові гази.
Валовий викид забруднюючих речовин складатиме (без урахування парникових газів) – 1,834 т/рік; парникові гази – 322,182 т/рік.
Об'єкт відноситься до третьої групи та не підлягає взяттю на Державний облік. На території об'єкту не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування та джерел викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій та заходи щодо скорочення викидів на підприємстві не передбачаються.
Відповідно до матеріалів що обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин, на об’єкті не має перевищень встановлених законодавством нормативів, а також згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, встановлено, що перевищень ГДК на межі житлової забудови та на межі СЗЗ по вмісту забруднюючих речовин не має. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення до Харківської обласної військової адміністрації за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64, тел.(057)7052153, E-mail: [email protected].
Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості. Інформація про отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин Первомайської дільниці Зміївського УЕГГ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»» «Первомайська дільниця Зміївського УЕГГ ХАРКІВСЬКОЇ ФІЛІЇ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»», а саме ця дільниця використовується, для опалення приміщень, а також на майданчику проводяться зварювальні роботи і обробка металу верстатами у разі потреби. Територія майданчику розташована в м. Златопіль, по вул. Харківська, 37, має форму багатокутника та межує: -на північ – частково АЗС, частково територія центру зайнятості (вул.Харківська,64); -на південь – житлові забудови (вул.Бугайченка,26,14,16,18,20,22); -на схід – частково житлові забудови(вул.Харківська,62,60),частково територія центру зайнятості (вул.Харківська,64) ; -на захід – частково територія складів, частково територія Районного Відділення Внутрішніх Справ(вул.Харківська,39). Найближчі житлові забудови знаходяться на відстані 51 м на південний схід від крайнього джерела викиду № 3 (вул.Бугайченка,18). Джерелами викидів на підприємстві є: котел "АОГВ-100Е", котел "АОГВ-50", котел "КСТ-16", проточний водонагрівач "BOSH WR10-2P23", газова плита "ПГ-4", свердлильний верстат, токарні верстати, заточний верстат, зварювальний апарат, котел "КТН-96". На 8 джерелах викидів, відбувається викид наступних забруднюючих речовин у кількості: оксид вуглецю – 1,435 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) - 0,370 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна), кремнiю дiоксид аморфний (Аеросил-175)), титану діоксид – 0,006 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок менше 10 мкм - 0,023 т/рік; залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,0003 т/рік; манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) - 0,0001 т/рік та парникові гази. Значення проектної та фактичної виробничої потужності та продуктивності технологічного устаткування, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування.
Зварювальні роботи – усього 75 год/рік, верстати - усього 760 год/рік, котел "КСТ-16" - 4380 год/рік, котел "КСТ-16" – 4380 год/рік, газова плита ”ПГ-4” - 732 год/рік, проточний водонагрівач "BOSH WR10- 2P23” - 650 год/рік, котел ”АОГВ-50” – 4380 год/рік, котел ”АОГВ-100Е” - 4380 год/рік. Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування, зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проектними показниками.
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів наведені у таблиці 9.2. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів Номери джерел викидів:
Джерело №1 - труба котла "АОГВ-100Е"
Джерело №2 - труба котла "АОГВ-50"
Джерело №3 - труба котла "КСТ-16"
Джерело №5 - труба котла "КТН-96"
Джерело №7 - устя труби проточного водонагрівача "BOSH WR10-2P23"
Джерело №8 - устя труби газової плити "ПГ-4" Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела наступні величини масової витрати (г/сек): №1- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,003376 - оксид вуглецю - 0,002342 №2- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,015075 - оксид вуглецю - 0,010445 №3- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,010472 - оксид вуглецю - 0,006731 №5- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,013717 - оксид вуглецю - 0,009026 №7- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,005320 - оксид вуглецю - 0,003132 №8- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту - 0,0001 - оксид вуглецю - 0,0003
Номери джерел викидів: Джерело №4 - труба зварювального апарату Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела наступні величини масової витрати (г/сек): - залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,000122 - манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану - 0,000008 на викиди титану діоксиду, кремнiю дiоксиду аморфного (Аеросил-175) на джерелі величина масової витрати та норматив граничнодопустимого викиду не встановлюються Номери джерел викидів: Джерело №6 - труба від свердлильного, токарних (2 од.), заточного верстатів Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються для кожного джерела наступні величини масової витрати (г/сек): - речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом - 0,014000 - речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом/пил металевий (легуючих сталей) - 0,012000 Пропозиції щодо умов, які встановлюються в дозволі на викиди: Умова 1. До викидів забруднюючих речовин (в тому числі, до технологічного процесу, обладнання та споруд, очистки газопилового потоку).
Для жодного з вказаних дозволених видів викидів в атмосферу не повинні перевищуватися гранично допустимі рівні викидів, наведені в розділі 2 додатку до Дозволу. Інших викидів в атмосферу, що чинять суттєвий вплив на навколишнє середовище, бути не повинно. - технологічного процесу. Відповідальний повинен забезпечити, щоб всі роботи на об’єкті робились таким чином, щоб викиди в атмосферу та/або запах не призводили до суттєвих незручностей за межами об’єкту або до суттєвого впливу на навколишнє середовище. - обладнання та споруд. Усе обладнання, що використовується на підприємстві, повинно бути сертифіковане на використання його в Україні. Профілактичний огляд резервуарів та іншого обладнання слід проводити кваліфікованим робітником відповідно до календарного графіку та згідно з інструкцією заводу-виробника. Результати огліду вносять у відповідний журнал. Експлуатація технологічного обладнання підприємства повинна здійснюватись згідно вимог технічної документації по їх застосуванню (технічного паспорту), який надається виробником обладнання, що забезпечить неможливість виникнення ситуацій. При виявленні перед початком роботи або під час роботи несправностей на робочому місці, в обладнанні та засобах індивідуального захисту, необхідно зупинити роботу, вимкнути обладнання, прилади і повідомити про це керівника робіт для вжиття заходів щодо їх усунення. - очистки газопилового потоку. Умова не встановлюється. Умова 2. До виробничого контролю. Періодичний моніторинг: (а) Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробовідбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробовідбору, а отриманні при таких вимірах величини не повинні перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів. (б) Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду. (в) Гранично допустима інтенсивність викидів повинна розраховуватися на основі концентрацій як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати гранично допустиму величину інтенсивності викидів. (г) Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів. Гранично допустимі концентрації для викидів в атмосферу, встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні ґрунтуватися на величинах обсягу газів, призведених до наступних нормальних умов: У випадку газів (окрім продуктів спалювання): Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологості). У випадку газоподібних продуктів спалювання: Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа, сухий газ; 3% кисню для газоподібного палива. Відповідальний повинен забезпечувати постійний та безпечний доступ к точкам відбору проб для контролю викидів в атмосферне повітря. Забезпечити здійснення інструментального контролю встановлених гранично допустимих викидів відповідно вимогам Дозволу. Умова 3. До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Суб’єкт господарювання (оператор) повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) у Державну екологічну інспекцію у Харківській області (далі - Держекоінспекція) як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного: (а) Будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу. (б) Будь-яка аварія може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування. У якості складової частини повідомлення, відповідальний повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для попередження подібних аварій в майбутньому. Відповідальний повинен документально фіксувати будь-які аварії. В повідомленні, яке надається Держекоінспекції, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації впливу на навколишнє середовище.
Умова 4. Вимоги до неорганізованих джерел джерел. Умова не встановлюється.