Головне управління ДПС у Харківській області інформує
Як отримати податкову знижку на оплату допоміжних репродуктивних технологій?
Головне управління ДПС у Харківській інформує, що Національна стратегія доходів до 2030 року є комплексним програмним документом, схваленим Кабінетом Міністрів України наприкінці 2023 року.
Основною метою Національної стратегії доходів є побудова справедливої, ефективної та стійкої системи доходів, яка здатна забезпечити стабільне фінансування державних потреб, зменшити податкове навантаження на відповідальних платників, а також створити сприятливі умови для розвитку економіки.
Національна стратегія доходів - це не лише інструмент фінансової стабільності, а й основа довготривалого партнерства між державою, бізнесом і громадянами. Вона розрахована на 6 років, тобто реформи будуть впроваджуватися поступово до 2030 року.
Національна стратегія доходів орієнтована на:
платників податків — для створення рівних та передбачуваних умов ведення бізнесу;
контролюючі органи — для підвищення інституційної спроможності та професіоналізації;
громадянське суспільство та бізнес-асоціації — для залучення до процесу формування фіскальної політики;
міжнародних партнерів — для забезпечення прозорості та відповідності міжнародним стандартам.
Цілі та завдання Національної стратегії доходів до 2030 року
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ. До даного переліку включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
Згідно з п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ копії зазначених у п.п. 166.2.1 п. 162.2 ст. 166 ПКУ документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з Декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в Декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.
Платник податків за своїм вибором може подати податкову декларацію в один із таких способів:
особисто або уповноваженою особою у Центри обслуговування платників;
поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Для зручності при поданні декларації в Електронному кабінеті створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного предзаповнення декларації, а також дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.
Також Декларацію на податкову знижку можна подати за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова».
Термін подання декларації для фізичних осіб, які мають право на податкову знижку, - до 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.