Златопільська міська рада
Харківська область, Лозівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Харківській області інформує

Дата: 25.06.2025 15:50
Кількість переглядів: 18

Національна стратегія доходів – дорожня карта змін у сфері податкового адміністрування

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що Національна стратегія доходів (НСД) – це дорожня карта змін у сфері податкового адміністрування, спрямована на створення справедливої та прозорої системи оподаткування. Вона передбачає поетапне впровадження реформ протягом шести років, що має забезпечити прогнозованість та стабільність для платників податків.

 

Основні напрями Стратегії:

  • модернізація податкових органів та спрощення процесу адміністрування податків;
  • цифровізація податкових сервісів, зменшення бюрократичного навантаження;
  • запобігання ухиленню від оподаткування та мінімізація тіньового сектору;
  • удосконалення податкової політики для стимулювання економічного розвитку;
  • підвищення прозорості у сфері податкових та митних платежів.
  •  

Завдяки реалізації НСД підприємці та платники податків зможуть отримати більш зручні електронні послуги, прозорі умови ведення бізнесу та зрозумілі правила взаємодії з податковими органами.

 

Нагадуємо, що у грудні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року (НСД), яка визначає основні напрями реформування податкової та митної систем. Документ розроблено з урахуванням міжнародних стандартів, рекомендацій Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Організації економічного співробітництва та розвитку.

Більше інформації про реалізацію Національної стратегії доходів у Державній податковій службі  України за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/.

 

Фото без опису

 

Податкова знижка за оренду житла внутрішньо переміщеній особі

Фото без опису

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що статтею 166 Податкового кодексу України (далі -  ПКУ) визначено право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування.

 

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку.

 

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право скористатися податковою знижкою за оренду житла виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

 

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

 

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

 

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

 

Податкова декларація про майновий стан і доходи на податкову знижку, за наслідками 2024 року, подається до контролюючих органів по 31 грудня 2025 року включно.

 

Звертаємо увагу на перевагах подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зокрема, через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова».

 

Як отримати податкову знижку за навчання?

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Харківській повідомляє, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

 

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

 

До даного переліку включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою (п.п.166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

 

Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижку за навчання, зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацію про майновий стан і доходи документи визначені п.п.166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ, а саме:

 

копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача);

 

копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги;

 

довідку про отримані у звітному році доходи;

 

документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня (включно), наступного за звітним, податкового року.

 

Так, за результатами 2024 року платники мають право скористатись податковою знижкою та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2025 року включно.

 

Звертаємо увагу на перевагах подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зокрема, через Електронний кабінет або мобільний застосунок «Моя податкова».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень