Поїздка для обміну досвідом у роботі ветеранських просторів у місті Полтава та місті Миргород
23–24 квітня 2025 року в межах ініціативи «Створення робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості в Харківській області», яку впроваджує БО «Координаційний гуманітарний центр» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Данії, відбулася навчальна поїздка представників шести цільових громад (Солоницівської, Нововодолазької, Балаклійської, Зміївської, Савинської, Златопільської), які займаються впровадженням ветеранської політики та відповідальні за підтримку захисників і захисниць у своїх громадах.
Від Златопільської міської ради участь у заході взяли заступниця міського голови Ніна Харченко та начальниця Управління соціального захисту населення Наталя Тарасова. Захід проходив у Центрі розвитку громадянського суспільства.
Метою візиту було ознайомлення з досвідом організації та функціонування ветеранських хабів, а також з ефективними підходами до реалізації ветеранської політики на місцевому рівні.
Учасники відвідали КЗ «Ветеранський центр Полтави» Полтавської міської ради. В.о. директора Артем Ліфрідов поділився напрацюваннями, наголосивши, що основна мета центру — сприяти адаптації суспільства через створення умов добробуту для ветеранів. Центр реалізує освітні, адаптаційні та дозвіллєві заходи: майстер-класи, каністерапію, іпотерапію, риболовлю, тренінги, інформаційні сесії. За час роботи зафіксовано 1270 звернень, 94 кейси опрацьовано, отримано понад 1000 дзвінків, лише у березні проведено 33 заходи. Більшість активностей реалізується за підтримки волонтерів і бізнесу, без прямого фінансування з бюджету.
Також учасники зустрілися з начальником управління з питань ветеранської політики Полтавської міської ради Максимом Вареником, який презентував реалізацію місцевої програми підтримки ветеранів і родин загиблих військовослужбовців.
Окремим пунктом став візит до простору «Плюс Плюс ++», створеного ГО «Центр реінтеграції ветеранської спільноти» на чолі з Юліаною Линник. Простір надає юридичну, психологічну, кар’єрну підтримку, реалізує просвітницькі ініціативи, зокрема щодо Шляху ветерана та нової ветеранської політики. Учасники обговорили виклики, з якими стикаються громади у процесі підтримки ветеранів.
У м. Миргород делегація відвідала «Ветеран-хаб Миргород». За чотири місяці роботи центр надав допомогу 45 ветеранам — консультації, супровід, спілкування. Тут облаштовані робочі місця для відділу у справах ветеранів, фахівців із супроводу, а також простір для заходів і роботи громадських організацій. Центр веде активну інформаційну кампанію — функціонує сторінка у Facebook, готується контент для телебачення, створено месенджер-групи для комунікації з ветеранами.
Ініціатором активного розвитку ветеранського напряму став Богдан Якименко, представник ГО «Спілка ветеранів “Об'єднуючись — допомагаємо”». Окрема увага — жіночій ініціативі, що об'єднує родини військовослужбовців, зокрема загиблих.
Захід проходив у межах ініціативи «Створення робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості в Харківській області», яку впроваджує БО «Координаційний гуманітарний центр» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.