Златопільська міська територіальна громада
Харківська область, Лозівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Щодо заходів з профілактики грипу птиці

Дата: 06.01.2025 10:49
Кількість переглядів: 13

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує 

про реєстрацію випадку грипу птиці серед домашньої сільськогосподарської птиці в с. Надеждине,  Близнюківської територіальної громади,  Лозівського району, Харківської області.

Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області від 02.01.2025 № 000001 п.м./25 у біологічному матеріалі відібраного від свійської птиці (кури) виявлено РНК вірусу грипу А  субтипу H5 у особистому селянському господарстві мешканця с. Надеждине, Близнюківської ОТГ, Лозівського району, Харківської області.

03.01.2025 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лозівській районній військовій адміністрації, за результатами якого визначено епізоотичний осередок по грипу птиці,  буферну зону (захисту) та зону спостереження (нагляду) та затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання високопатагенного грипу птиці на території с. Надеждіне, Новонадеждінського старостинського округу, Близнюківської ОТГ, Лозівського району, Харківської області.

епізоотичним осередком – с. Надеждине, Близнюківської ОТГ, Лозівського району, Харківської області

Буферна зона (захисту): територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км, в якій знаходиться:  с. Настасівка  Близнюківської ОТГ, Лозівського району, Харківської області.

Зона спостереження (нагляду): територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 10 км, до якої включено населені пункти Близнюківської ОТГ, Лозівського району, Харківської області:

с. Привілля, с. Новотроїцьке, с. Богданівка, с. Морокіне, с. Новонадеждине, с. Плахтіївка, с. Валер’яновка, с. Серафимівка, с. Острівка, с. Дунине, с. Садове, с. Вільне Друге, сел. Близнюки, с. Миролюбівка, с. Рудаєве, с. Шевченкове Перше, с. Верхове,. 

населені пунктиЛозівської ОТГ, Лозівського району, Харківської області: с. Городнє, с. Братолюбівка.

Наразі Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження захворювання відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці і затвердженого Плану.

Звертаємо увагу!

Грип птиці – це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. У птиці спостерігається відмова від корму і води, підвищення температури тіла, пригнічення, порушення координації рухів, парези, паралічі, риніт, кон’юнктивіт.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100%. Наразі, лікування пташиного грипу не розроблено!

Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.

Крім того, в деяких випадках, на «пташиний грип» можуть хворіти люди.

Для запобігання занесення грипу птиці в домогосподарства необхідно:

– проводити регулярний клінічний огляд птиці;

– на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

– здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

– здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

– інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

– притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці);

– не допускати відвідувачів і сторонніх людей до пташників;

– виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

– утримувати різні види птахів окремо (не допускати контакту між різними видами);

– не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

– проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

– забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;

– проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

– проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

– дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі виявлення будь-яких ознак незвичної поведінки птиці або у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповіщати спеціалістів державних установ ветеринарної медицини. До прибуття спеціалістів потрібно дотримуватись правил особистої гігієни, ізолювати підозрілу на захворювання птицю.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень