Златопільська міська територіальна громада
Харківська область, Лозівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 25.12.2024 10:01
Кількість переглядів: 13

Пам’ятка роботодавцю

 що робити, якщо стався нещасний випадок на виробництві внаслідок військової агресії

20.01.2023 вступили в дію зміни до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»»  в умовах дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях», затверджені Постановою КМУ № 59. До цього детально описаного процесу розслідування додалися зміни, з яких ми виділили 10 пунктів, що стосуються саме підприємств.

1. Раніше для повідомлення про нещасний випадок відповідних установ та організацій надавалось  2 години, тепер це потрібно зробити  впродовж доби.

2. Раніше на засіданні комісії мали бути присутні  всі її члени, тепер засідання вважається чинним, якщо на ньому присутні  більшість її членів, включаючи голову комісії. Прийняття рішень, складання і підписання документів також здійснюється присутніми на засіданні членами комісії.

Про прийняті на засіданні рішення голова комісії зобов’язаний повідомити тих членів, що були відсутні, з використанням усіх наявних засобів зв’язку.

3. Підписання членами комісії протоколів, актів, та затвердження їх може здійснюватися шляхом накладення електронного підпису. Зверніть увагу, що засідання комісії досі потрібно проводити офлайн.

4. ВАЖЛИВО: нещасні випадки, що сталися з працівниками під час роботи внаслідок воєнних дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань тощо), підлягають спеціальному розслідуванню незалежно від ступеня тяжкості травм.

Тобто якщо ваш співробітник підвернув ногу, біжучи до укриття під час ракетного обстрілу, створює комісію з розслідуванням Держпраця. Роботодавець за необхідності може бути залучений до участі в розслідуванні.

Розслідування нещасних випадків, що сталися в районі воєнних дій за обставин, які не належать до воєнних дій, проводиться, як і раніше, комісіями підприємства або Держпраці, в залежності від наслідків нещасного випадку.

5. Повідомлення про нещасний випадок внаслідок бойових дій роботодавець подає письмово або електронною поштою не пізніше наступного дня до:

‒ територіального органу Держпраці (для Харківської обасті [email protected]);

‒ територіального органу Пенсійного фонду України (для Харківської обасті [email protected]);

‒ військової адміністрації (військово-цивільній адміністрації, місцевій держадміністрації чи органу місцевого самоврядування);

‒ первинної організації профспілки, а у разі її відсутності – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

‒ органу галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності – територіальному профоб’єднанню за місцем настання нещасного випадку.

6. При травмуваннях, отриманих під час воєнних дій, дослідження наявності в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів і ступеню його сп’яніння не здійснюється.

7. ВАЖЛИВО: Розслідування нещасних випадків, не пов’язаних з бойовими (військовими), що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю, проводиться комісією підприємства  без відповідного письмового доручення територіального органу Держпраці. Строк розслідування також може бути обґрунтовано продовжений без погодження з територіальним органом Держпраці.

8. ЦІКАВО: Зазначені зміни щодо погоджень з Держпраці знаходяться у розділі Порядку, який називається «Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях», і начебто всі зміни цього розділу мають поширюватись на всю територію України через введення воєнного стану, але ці зміни наведено у пункті, який описує розслідування нещасних випадків, що ста-лися в районі воєнних дій. Затверджується перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією наказом міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

9. Протягом трьох робочих днів після формування матеріалів розслідування роботодавець повинен надіслати їх:

‒ територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку;

‒ територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем реєстрації підприємства;

‒ органу Національної поліції у разі нещасного випадку, що призвів до тяжких чи смертельних наслідків;

‒ профспілковому органу вищого рівня або територіальному об’єднанню професійних спілок;

‒ іншим підприємствам, які брали участь у проведенні розслідування.

Потерпілому, членам його сім’ї чи уповноваженій ним особі надається акт за формою Н-1.

Якщо сформувати та надіслати матеріали спеціального розслідування для роботода­вця неможливо, цей обов’язок покладається на територіальний орган Держпраці, що утворив комісію.

10. ЦІКАВО: Якщо утворити комісію та провести розслідування неможливо через загрозу життю та здоров’ю членів комісії, роботодавець та територіальний орган Держпраці, наскільки можливо повно, збирають та систематизують інформацію про нещасний випадок, щоб розслідувати його після припинення воєнних дій чи режиму надзвичайного стану.

Якщо загроза життю та здоров’ю членам комісії виникає під час проведення розслідування, що вже розпочалося, воно може бути зупинене наказом роботодавця, Держпраці чи її територіального органу, та продовжене після припинення воєнних дій або режиму надзвичайного стану.

(057) 705-17-21, ‒ контактний телефон головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо надання консультацій з питань порядку розслідування нещасних випадків на виробництві.

Фото без опису

 

 

ПАМ`ЯТКА!!!

 

Обережність взимку потрібна кожному!

 Кожного дня, збираючись виходити на вулицю, ми зазвичай дивимось прогноз погоди. Коливання температури взимку призводить до ожеледі та ожеледиці.  

 Майже однакові слова мають зовсім різне значення. Ожеледь - це шар щільного льоду, що утворився на поверхні землі, тротуарах, проїжджій частині вулиці , деревах, проводах , при намерзанні переохолодженого дощу і туману. Зазвичай ожеледь спостерігається при температурі повітря від 0оС до 3оC. Корка намерзлого льоду може досягати декількох сантиметрів. Ожеледиця виникає на дорогах, дахах будинків в результаті замерзання води після відлиги , дощу , замерзання мокрого снігу при раптовому зниженні температури повітря. Це явище спостерігається при температурах повітря від +3оС до -7оC. Товщина намерзлого льоду зазвичай коливається від 1 сантиметра і вище. Але її достатньо для утворення небезпечних ситуацій що призводять  до серйозних наслідків: травмування людей, автомобільні аварії, обриви ліній електропередач тощо. 

Зміна погодних умов, інколи, відбувається настільки швидко, що комунальні підприємства не встигають вчасно відреагувати. Кожне підприємство повинно систематично проводити прибирання території: очищати її від снігу та льоду, посипати піском. Купи снігу необхідно прибирати з доріжок, щоб після відлиги не утворювалась ожеледиця.

Щоб зменшити ризик отримання травм в таких погодних умовах треба дотримуватись простих правил:

  • підготувати неслизьке взуття, не одягати взуття на великих підборах, одягти спеціальні резинові «льодоходи», на суху підошву наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).
  • ходити не поспішаючи, наступати на всю ступню, при цьому ноги повинні бути злегка розслаблені, руки вільні ;
  •  руки не тримати у кишенях, бо це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш тяжких травм, особливо переломів;
  • обходити металеві елементи на дорогах, кришки люків, водозливи, колії. Вони можуть бути покриті льодом, погано закріплені;
  • будьте готовими до падіння: якщо відчуваєте, що падаєте, одразу присядьте, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб зменшити навантаження;
  • триматися подалі від проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а під час ожеледиці - особливо. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини.

Кожен громадянин повинен дбати про особисту безперу, а також про безпеку оточуючих людей.

Переходити дорогу необхідно тільки у вказаних місцях, не поспішаючи. Під час виходу з транспортного засобу необхідно бути обережним, щоб не підсковзнутися та не впасти під колесо.

Водії мають бути уважнішими на дорогах, контролювати швидкість транспортного засобу, тримати небезпечну дистанцію від інших транспортних засобів, тому що через ожеледицю значно ускладнюється процес керування автомобілем . Гальмувати слід , поступово перемикаючи двигун на нижчу передачу, заздалегідь, під’їжджаючи до місць де можлива поява пішоходів.

Також слід памятати, що дуже велику небезпеку становлять бурульки, найбільш небезпечні вони під час танення льоду та снігу. Необхідно звертати увагу на встановлені огорожі, попереджуючи знаки, триматися подалі від будинків, ближче до середини тротуару.

Але якщо уникнути падіння не вдалося і через деякий час відчувається головний біль, нудоту, біль у суглобах, утворилися набряки – необхідно терміново звернутися у травмпункт за медичною допомогою.

    • 705-17-21, ‒ контактний телефон головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо надання консультацій з питань порядку розслідування нещасних випадків на виробництві.
    • Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень