Златопільська міська територіальна громада
Харківська область, Лозівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Муніципальна няня, грошова компенсація від держави

Дата: 25.12.2024 09:58
Кількість переглядів: 35

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця. Порядок  відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» визначений постановами Кабінету Міністрів України від  30 січня 2019 р. № 68, від 7 червня 2024 р. № 664 .

         

Хто така муніципальна няня?

  • будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), яка може забезпечувати догляд одночасно не більше як за трьома дітьми з однієї чи різних сімей за адресою, визначеною працівником, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків всіх дітей,
  • юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка може забезпечувати догляд одночасно не більш як за шістьма дітьми з однієї чи різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків всіх дітей, про що зазначається в договорі, з урахуванням того, що за шістьма дітьми забезпечується догляд двома працівниками. Муніципальна няня, яка є юридичною особою, зобов’язана організувати та забезпечити безперешкодний доступ дітей до укриття.

            Важливо: муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення.

Кому муніципальна няня надає послугу з догляду?

          На період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування послуга надається:

  • дітям з інвалідністю віком до шести років;
  • дітям віком до шести років, хворим на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
  • дітям віком до шести років, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу,  паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;

- дітям віком до шести років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;

         - дітям до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є внутрішньо переміщеною особою;

        - дітям до шести років, які разом із батьками, опікунами проживають на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити відповідно до рішень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування функціонування закладів дошкільної освіти, необхідних для реалізації державних гарантій забезпечення безпечного освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).

 

Як працює послуга? 

         Батьки, опікуни дитини,  мають самі знайти муніципальну няню, оформити з нею договір та подати документи до центру надання адміністративних послуг.

          У договорі має бути зазначено назву послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, кількості годин надання послуги “муніципальна няня” на місяць, інформацію про дітей, за якими здійснюється догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання заявника послуги “муніципальна няня”, місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб - підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).   

         Оплачують роботу няні спершу батьки або опікуни, а держава вже компенсує їм частину грошей на підставі акту виконаних робіт, де зазначений графік та сума витрачених коштів.

         Компенсація виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

        Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» не може перевищувати вартість послуги, сплачену заявником послуги «муніципальна няня».

Хто може оформити послугу муніципальної няні? 

           Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» призначається одному з батьків, опікунів дитини (далі — заявник).

           Заявник, який є внутрішньо переміщеною особою або який проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, має право на призначення і відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною “муніципальна няня” у разі, коли батьки, опікуни дитини відповідають хоча б одній з таких вимог:

           працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;

          забезпечують себе роботою самостійно (як фізична особа — підприємець);

          здійснюють перепідготовку або підвищення кваліфікації;

          перебувають на обліку як безробітні не більш як шість місяців;

          беруть участь у громадських роботах;

          беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України.

         Також право на отримання компенсації послуги няні мають іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.

         Важливо: відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною “муніципальна няня” не призначається батькам, які є батьками-вихователями, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, та батькам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

Які документи потрібно подати для оформлення послуги? 

       -  заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

       -  заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного заявником;

       -    копію договору між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

       - документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником послуги «муніципальна няня» (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція) за місяць, в якому подано заяву.

     До заяви додаються копії:

- свідоцтва про народження дитини;

- паспорта заявника;

- документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

- документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника;

- рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

- довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);

- медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);

- довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

 

          Заявник, який є внутрішньо переміщеною особою або проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти додатково подає в паперовій або електронній формі копію/скановану копію таких документів:

          -  документа з основного місця роботи батьків, опікунів, що підтверджує зайнятість кожного з них та не перебування їх у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

           - довідки про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців);

          -  довідки про перебування на обліку в статусі безробітного у центрі зайнятості (для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку як безробітні);

        - ваучера з центру зайнятості для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці або довідки з місця проходження навчання/перепідготовки/підвищення кваліфікації (для внутрішньо переміщених осіб);

            - рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради про припинення діяльності закладів дошкільної освіти (у разі відсутності розміщення рішення про припинення діяльності закладів дошкільної освіти на сайті виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради).

          Документи також можна подати в електронній формі (перелік документів та вимоги до подання документів визначені п.9 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого постановою КМУ від 30 січня 2019 р. № 68).

 

Куди подавати документи?

          Мешканцям Златопільської міської територіальної громади призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня» здійснює управління соціального захисту населення Златопільської міської ради Харківської області.

Для призначення компенсації документи подаються:

  • в паперовому вигляді - до Центру надання адміністративних послуг Златопільської міської ради Харківської області: проспект Незалежності, 1, м. Златопіль, Харківська область;
  • в електронній формі - через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Що потрібно надати для відшкодування вартості послуги?

           До 5 числа місяця, що настає за місяцем, в якому надано послугу заявнику необхідно надати до управління соціального захисту населення Златопільської міської ради документи, що підтверджують витрати на оплату вартості послуги «муніципальна няня», а також акт про надану послугу за формою, згідно з додатком до постанови КМУ від 30 січня 2019 р. № 68.   Документи можна подати в паперовій або електронній формі,  у разі їх неподання в установлений строк, виплата компенсації послуги припиняється.

 

         Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі, але не більш як до досягнення дитиною 3-х або 6-ти років.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень